×

O nás

CinemArt a.s.,
Národní 60/28,
111 21 Praha 1

Zobrazit kontakty

Distribuční společnost CinemArt

CinemArt a.s. je jednou z největších filmových distribučních společností v České republice,  zastupuje dvě ze šesti nejsilnějších hollywoodských studií:  Universal a Paramount Pictures.

Každoročně CinemArt uvádí do českých kin přes padesát titulů – od filmových blockbusterů jako jsou Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Tajný život mazlíčků 2, X-Men: Dark Phoenix, RocketmanBohemian Rhapsody, Mission: Impossible – Fallout, Mamma Mia! Here We Go Again, Johnny English znovu zasahuje, Alita: Bojový anděl nebo Jurský svět: Zánik říše po diváky a kritikou oceňované filmy Favoritka, Nejtemnější hodinaBlacKkKlansman či První člověk.

Vedle filmů amerických studií přináší CinemArt divákům také filmy evropské produkce, mezi které se řadí například úspěšná filmová komediální trilogie Fakjů pane učiteli 1 až 3, francouzské komedie Co jsme komu zase udělali?, Vánoce a spol. a Srdečně vás vítáme, finské válečné drama Neznámý voják, italské oceňované drama Dogman, německý film Balón, francouzsko-finský rodinný film Putování se sobíkem, filmová satira Ztratili jsme Stalina či německý kandidát na Oscara Nikdy neodvracej zrak.

CinemArt je také respektovaným distributorem českých filmů, partnerem uznávaných filmových producentů i začínajících filmařů. Mezi úspěšně uvedené filmy poslední doby patří komedie Po čem muži touží a Ženy v běhu, Chata na prodej a filmovými kritiky oceněné drama Jan Palach. Mezi oceňované filmy v distribuci CinemArtu patří i snímky HastrmanDomestik, Chvilky a Všechno bude. Posledně jmenovaný film získal cenu za nejlepší režii v hlavní soutěži Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a šest Českých lvů. Dalšími českými tituly, na které v roce 2019 mohli diváci přijít do kina, jsou například komedie Teroristka Radka Bajgara, Přes prsty Petra Kolečka a Vlastníci Jiřího Havelky, které doplnil v Karlových Varech diváckou cenou oceněný dokument Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

Kromě filmové distribuce se CinemArt věnuje i koprodukci vybraných českých titulů. Prvním koprodukčním titulem CinemArtu byl oscarový snímek Jana Svěráka Kolja. Dále následoval divácky úspěšný film Davida Ondříčka Samotáři. V roli producenta či koproducenta se CinemArt představil například u filmů Tátova volha Jiřího Vejdělka, Bezva ženská na krku Tomáše Hoffmana či Čtyřlístek ve službách krále Michala Žabky. V současné době se připravuje v produkci CinemArtu několik dalších projektů, posledním již realizovaným je film Vlastníci režiséra a scenáristy Jiřího Havelky.

Kontakty

Vedení společnosti
  • Aleš Tříska General Manager
  • Marek Jeníček Managing Director
  • Adina Hrušková Office Manager
    224 949 110, 221 105 230
    hruskova(zavinac)cinemart.cz
Kino distribuce
Marketing
Finance
CinemArt plus
Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace