×

O nás

CinemArt a.s.,
Národní 60/28,
111 21 Praha 1

Zobrazit kontakty

Distribuční společnost CinemArt

CinemArt a.s. je jednou z největších filmových distribučních společností v České republice,  zastupuje dvě ze šesti nejsilnějších hollywoodských studií: Universal a Paramount Pictures.

Každoročně CinemArt uvádí do českých kin přes padesát titulů – od filmových sérií a blockbusterů jako jsou Top Gun: Maverick, Super Mario Bros. ve filmu, Mimoni, Já, padouch, Rychle a zběsileTajný život mazlíčků, Transformers, Bohemian RhapsodyMission: Impossible, Ježek Sonic, Kocour v botách, Tiché místo nebo Jurský svět až po diváky a kritikou oceňované filmy jako jsou Babylon, Moonage Daydream, Seveřan, Belfast, Nejtemnější hodina, BlacKkKlansman či První člověk.

Vedle filmů amerických studií přináší CinemArt divákům také filmy evropské produkce, mezi které se řadí například úspěšná filmová komediální trilogie Fakjů pane učiteli 1 až 3, francouzské komedie Co jsme komu zase udělali?Vánoce a spol. a Srdečně vás vítáme, finské válečné drama Neznámý voják, italské oceňované drama Dogman, německé filmy Bože, ty seš hajzlBalón, francouzské rodinné filmy Život kotětePutování se sobíkem, filmové satiry Už je tady zasZtratili jsme Stalina či německý kandidát na Oscara Nikdy neodvracej zrak.

CinemArt je také respektovaným distributorem českých filmů, partnerem uznávaných filmových producentů i začínajících filmařů. Mezi úspěšně uvedené filmy poslední doby patří animovaný film Myši patří do nebe, drama Šarlatán a českými diváky oblíbené komedie jako jsou Ostrov, Vánoční příběh, Známí neznámí, Srdce na dlani, Kurz manželské touhy, Řekni to psem, Jedině Tereza, Deníček moderního fotra, Bábovky Po čem muži touží 1 a 2, Vlastníci, Ženy v běhuChata na prodej. Mezi oceňované filmy v distribuci CinemArtu patří i snímky Arvéd,  Mimořádná událost, Buko, Zpráva o záchraně mrtvého, Hastrman, Chvilky, Jan Palach nebo Všechno bude. Posledně jmenovaný film získal cenu za nejlepší režii v hlavní soutěži Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a šest Českých lvů. Dalšími českými tituly, na které v roce 2019 mohli diváci přijít do kina, jsou například komedie Teroristka Radka Bajgara, Přes prsty Petra Kolečka a Vlastníci Jiřího Havelky, které doplnil v Karlových Varech diváckou cenou oceněný dokument Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

Kromě filmové distribuce se CinemArt věnuje i koprodukci vybraných českých titulů. Prvním koprodukčním titulem CinemArtu byl oscarový snímek Jana Svěráka Kolja. Dále následoval divácky úspěšný film Davida Ondříčka Samotáři. V roli producenta či koproducenta se CinemArt představil například u filmů Tátova volha Jiřího Vejdělka, Bezva ženská na krku Tomáše Hoffmana či Čtyřlístek ve službách krále Michala Žabky. V současné době se připravuje v produkci CinemArtu několik dalších projektů, posledními již realizovanými jsou již zmíněné filmy Myši patří do nebe, Řekni to psem, Vlastníci a Mimořádná událost.

Kontakty

Vedení společnosti
  • Aleš Tříska General Manager
  • Marek Jeníček Managing Director
  • Adina Hrušková Office Manager
    224 949 110, 221 105 230
    hruskova(zavinac)cinemart.cz
Kino distribuce
Marketing
Finance
CinemArt plus
Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace