×
15. 12. 2020

Začalo natáčení romantické komedie JEDINĚ TEREZA

Začalo natáčení romantické komedie JEDINĚ TEREZA

V těchto dnech bylo pod vedením režiséra Jaroslava Fuita zahájeno natáčení romantické komedie Jedině Tereza, která vypráví příběh vztahu dvou lidí, který se ocitl v tom nejkritičtějším bodě – těsně před rozpadem. Co udělá zamilovaný člověk, aby takový rozpadající se vztah zachránil? Úplně všechno. Navzdory tomu, že ho čekají četné nástrahy, omyly a fatální nedorozumění. Láska prostě bolí.

Tomáš (Igor Orozovič) s Terezou (Veronika Khek Kubařová) prožívali lásku jako z učebnice. Poznali se na střední, přeskočila mezi nimi jiskra a pak už to jen doutnalo a hořelo. Po vysoké spolu zůstali v Praze, meteorolog Tomáš získal skvělou práci televizního moderátora počasí, a Tereza se (zatím neúspěšně) snaží rozjet prodej a výrobu ručně šitých bot. Kdy se to zadrhlo? Na Štědrý den, když Tereza přistihla polosvlečeného Tomáše v domněle choulostivé situaci s populární televizní moderátorkou (Emma Smetana). Prekérní chvilku by sice Tomáš mohl celkem racionálně vysvětlit, kdyby k tomu ale dostal příležitost. „Usmiřovačku“ mu překazí neplánovaný pobyt na policejní stanici, a když se konečně dostane domů, narazí na prázdný byt a výzvu, aby se sbalil a odstěhoval.

Tomáš se nechce vzdát bez boje, rád by Terezu obměkčil nějakým velkým romantickým gestem, jenže už nějak vyšel ze cviku. Naštěstí má kamaráda Karla (Matouš Ruml), filmového fanatika, který má jednoduché řešení – proč se neinspirovat scénami ze slavných romantických filmů? Jenže Tomáš záhy pozná, že to, co stoprocentně funguje na filmové hrdinky, nemusí nutně fungovat i v šedivé realitě, zvlášť když provedení pokulhává, nebo když se do cesty připlete charismatický fotograf (David Matásek), který se o Terezu zajímá víc, než je zdrávo. Jedině Tereza je romantická komedie plná trapasů a omylů, která názorně dokládá, že boj o lásku může být někdy neuvěřitelná šichta, zvlášť když vám život dává jednu facku za druhou.

V rolích „těžce zkoušeného páru“ se představí Igor Orozovič a Veronika Khek Kubařová, dále hrají David Matásek, Lenka Vlasáková, Matouš Ruml, Emma Smetana, Václav Kopta, Jiří Vyorálek a Iva Janžurová.

Natáčení filmu je naplánováno do 9. ledna 2021. Producentem filmu je společnost Luminar Film (Krajina ve stínu).

Romantická komedie Jedině Tereza bude mít premiéru na podzim roku 2021 a do kin jej uvede distribuční společnost CinemArt.

Režie: Jaroslav Fuit

Námět: Kateřina Gardner

Scénář: Kateřina Gardner, Pavel Novák

Kamera: Viktor Smutný

Architekt: Petr Fořt

Zvuk: Jiří Klenka

Kostýmy: Vladimíra Fomínová

Masky: Lída Kopecká

Hrají: Igor Orozovič, Veronika Khek Kubařová, David Matásek, Lenka Vlasáková, Matouš Ruml, Emma Smetana, Anna Schmidtmajerová, Václav Kopta, Jiří Vyorálek, Iva Janžurová

Producenti: Jindřich Motýl, Martin Růžička – Luminar Film

Koproducent a distributor: CinemArt

Broadcaster: FTV Prima

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace