×
8. 7. 2019

Ve Varech se divákům nejvíce líbil film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát

Ve Varech se divákům nejvíce líbil film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát

Film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát získal na 54. ročníku karlovarského festivalu cenu diváků. Snímek o legendární postavě české kulturní scény natočila Olga Sommerová. V divácké anketě bylo v průběhu festivalu odevzdáno přes 65 tisíc hlasovacích lístků. První tři příčky opanovaly snímky, na kterých se podílela Česká televize. Pomyslné stříbro získala Helena Třeštíková za dokument Forman vs. Forman, na třetí místo diváci poslali film Na střeše.
„Děkuji divákům, kteří ocenili a potěšili se s filmem o krásném člověku Jiřím Suchém. Před pěti lety jsem v Karlových Varech dostala diváckou cenu za film o Martě Kubišové, a myslela si, že je to poprvé a naposledy v historii festivalu, kdy diváckou cenu získal dokumentární film. A vidím, že festivaloví diváci mají dokumentární film rádi a mám z toho radost,“ říká režisérka snímku Olga Sommerová a kreativní producentka Alena Müllerová ji doplňuje: „Je to ocenění Olgy Sommerové a jejího týmu za to, jak dokázali okouzlující osobnost Jiřího Suchého divákům přiblížit. A rovněž poctou samotnému Jiřímu Suchému, kterého diváci milují už skoro šedesát let, přestože se ho v období normalizace režim snažil vytlačit na okraj. Naštěstí se to nepovedlo.“ 

Diváckou cenu vyhrál film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát s konečným výsledkem 1,08 bodu. Druhý film v pořadí, Forman vs. Forman získal 1,13 bodu a třetí Na střeše 1,17 bodu. Celkem bylo odevzdáno 65 622 hlasovacích lístků.

Film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát bude mít v kinech premiéru 26. září.

Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace