×
17. 6. 2024

Světová premiéra Mordu v Karlových Varech

Světová premiéra Mordu v Karlových Varech

Českým zástupcem v Hlavní soutěži 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude celovečerní debut režiséra Adama Martince Mord. Dnes tvůrci představují trailer a plakát.

Trailer najdete na našem YouTube ZDE

Celovečerní snímek obsazený zejména neherci natočil Adam Martinec v kraji svého dětství. Režisér již v roce 2018 zaujal svou tvorbou na festivalu v San Sebastiánu, kde uvedl krátký film Cukr a sůl. V roce 2020 získal za krátký film Anatomie českého odpoledne Českého lva a Cenu české filmové kritiky.

Do hlavní role Karla obsadil režisér svého otce Karla Martince. Spolu s dalšími neherci účinkujícími v Mordu se Karel Martinec představil již v oceňovaném krátkém filmu svého syna Cukr a sůl. “Neherci svým projevem dodávají filmu autentičnost a jejich interakce s hereckými profesionály může dát vzniknout magickým momentům, které nejdou ani napsat, natož nazkoušet,” komentuje režisér své rozhodnutí obsadit do filmu neherce.

Mord je také absolventským filmem Adama Martince na pražské FAMU. Režisér v něm reflektuje své zážitky z dětství a dospívání na severní Moravě: “Často se na Osoblažsko vracím. Je to fascinující ostrov uprostřed ničeho, je tam daleko z Česka i z Polska. Lidé odtamtud buď odjíždějí, nebo tam žijí celý život. Je to zapomenuté, ale krásné místo, kde žijí krásní lidé,“ vysvětluje Adam Martinec, proč svůj příběh zasadil právě sem.

“I když Mord řeší i komplikovanější témata, obsahuje humor a naději. Diváci mohou z kina odcházet s příjemným pocitem, že příběh, který právě viděli, jim nebyl cizí – každý v něm dokáže najít sebe nebo své blízké,” říká o filmu producent Matěj Paclík ze společnosti Breathless Films, která snímek vyrobila.

Jedná se o třetí film, který vznikl ve spolupráci režiséra Adama Martince a producenta Matěje Paclíka. Mord míří do českých kin od 8. srpna 2024.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace