×
28. 3. 2024

Sladký život představuje videoklip titulní písně od Petra Kroutila

Sladký život představuje videoklip titulní písně od Petra Kroutila

Komedie Tomáše Hoffmana se dočkala titulní písně. Skladbu k novému filmu Sladký život složil uznávaný hudebník a příležitostný herec, známý jako Danny Smiřický ze seriálu Prima sezona, Petr Kroutil. Optimistická skladba nese název By The Way a byla produkována v USA, klíčová část natáčení pak proběhla ve studiu Soundsquare.

 Videoklip k písni najdete ZDE.

Snímek Sladký život, který vznikl pod taktovou Tomáše Hoffmana vypráví příběh hokejového reprezentanta Rosťy Berana, muže, který si užívá luxusního života plného peněz, aut a mladých milenek. Po nečekaném kolapsu a transplantaci srdce se Rosťa ocitá na dně a musí najít novou životní energii a odvahu začít znovu. Pomáhá mu při tom přítel Jindřich a přísná lékařka Magda, se kterou kdysi strávil jednu noc. Vedle hvězd jako Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková a Jan Cina se na plátně objeví celá řada populárních herců, včetně Zlaty Adamovské, Vojtěcha Kotka a dalších.

Jedinečná píseň By The Way dokonale dokresluje filmové záběry. Skladba byla vytvořena přímo pro film a její text napsala Jaroslava Kroutilová, manželka autora. By The Way vznikla v Nashvillu a Los Angeles, kde se spojily české a americké hudební vlivy. Unikátní spolupráce s americkými umělci přinesla do filmové hudby poutavou a svěží atmosféru. „Spolupráce s USA je ovlivněna naším kamarádem, spolupracovníkem a hlavním producentem našeho nového projektu KroutiLOVE, Mirkem Váňou“, upřesňuje autor písně Petr Kroutil. KroutiLOVE je hudebně-terapeutický, motivační a edukativní projekt, který založil Kroutil s manželkou Jarmilou. „Jsem rád, že mi Mirek pomohl nejen s projektem, ale i s písní k filmu Sladký život a těším se na naše další společná díla,“ uzavírá hudebník.

Píseň By The Way je kromě jiného pro autora významným milníkem v jeho kariéře, jelikož se jedná o jeho první skladbu, která se dostala na filmové plátno. Tento úspěch potvrzuje jeho umělecký talent a schopnost oslovit širší publikum.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace