×
15. 1. 2024

Rytmus představil titulní skladbu k thrilleru VÁLKA POLICAJTŮ

Rytmus představil titulní skladbu k thrilleru VÁLKA POLICAJTŮ

Akční thriller Válka policajtů vstoupí do kin už 22. února. Uvidíte v něm jedinečné herecké výkony, a to i rapera Patrika Rytmuse Vrbovského, který ve filmu ztvární hlavní zápornou postavu. Vytvořil také titulní skladbu k filmu, která nese jméno jeho postavy – Berci.

„90. roky byly smutné, nikdy znovu,“ rapuje ve své nové skladbě Rytmus. Song Berci se stal titulním k akčnímu thrilleru Válka policajtů. Rytmus v něm podává své osobní svědectví o 90. letech na Slovensku, což je právě období, ve kterém se odehrává film. „Byl jsem při tom, když padla opona a nastal chaos, první drogy, Rusové, Albánci, mafie a žádná znalost, korupce na denní bázi, do karet jen hrálo, únosy a vraždění, nikdo nechápal, co se tady stalo,“ vykresluje dění na Slovensku a ve skladbě dále dodává, „Ztracení kluci měli v té době jen jeden cíl – jak se dostat do mafie a splnit si sen.“

Rytmus si ve filmu zahrál právě mafiánského bosse, který se na východ přestěhoval z Bratislavy, aby si podmanil dění na východě Slovenska, kde bylo v té době, zdá se, možné téměř všechno. Postavu ve své knize Hněv, která se stala předlohou k filmu, vytvořil spisovatel a scenárista filmu Arpád Soltész, který se k jeho obsazení vyjádřil takto: „Rytmus určitě není ten mafiánský boss, kterého jsem já psal. Na druhé straně Rytmus určitě je mafiánský boss. Má tu vlastnost, že když vejde do prostoru, tak si ho všichni všimnou, i kdyby právě stáli zády.”

První reakce Rytmusových fanoušků na nový song jsou výborné. Videoklip přináší také nové záběry z filmu, poodhalí dialogy a odkryje nové scénky.

Podívejte se na videoklip ZDE. 

Akční thriller Válka policajtů přináší příběh inspirovaný skutečnými událostmi z 90. let na východě Slovenska. Událostem kralovala mafie, která byla velmi úzce propojena nejen na policii, ale i na slovenskou tajnou službu SIS. Natáčelo se v Košicích, Spišské Nové Vsi, Žehře, Popradu, Selské Dubové, Turni nad Bodvou, Hostovce a v Banské Štiavnici. Z východu pochází i přibližně 350 komparzistů, kteří si ve filmu zahráli, často dokonce role jim vlastní, například maskované policisty si zahráli reální maskovaní policisté. Film vznikl jako samostatná režisérská prvotina producenta a režiséra Rudolfa Biermanna během 33 filmovacích dnů. Přináší informace o moderní slovenské historii, na kterou bychom nejen podle tvůrců, ale také podle herců neměli zapomínat. „Mrazí mě představa, že Válka policajtů byla natočena podle skutečných událostí,“ řekl Rytmus, „Ale myslím si, že život v 90. letech takový byl. Nejhorší na tom ale je to, jak je tomu dnes, protože si myslím, že velký rozdíl není.”

Podobně to vnímá také Ady Hajdu, který ve filmu ztvárnil SISkára. Takto se tato republika nastavila a pořád to pokračuje, není tomu konec,“ myslí si, „Republiku převzali bývalí komunisté, Stbáci, SISkáři a, naneštěstí, neumíme se toho zbavit. Události, které se tehdy děly, mafie, která byla v ulicích, přešla do parlamentu a na soudcovské posty a řídila tento stát, byť už v kravatách. Proto si to je třeba připomínat, abychom nezapomněli, z čeho jsme vzešli a kam se už nechceme vrátit.”

Hlavní postavu ve filmu hraje herec Alexander Bárta, který 90. léta strávil právě v rodných Košicích. Jeho policejního partnera si zahrál Juraj Loj a partnerku Anežka Petrová. Kromě nich diváci ve filmu uvidí také Roba Jakaba, Mariána Mitaše, Broňu Kováčikovou, Petru Dubayovou, Jakuba Štáfka, Jakuba Rybárika, Barboru Švidraňovou, Annamáriu Janekovou, Dušana Cinkotu a další.

Film v českých kinech uvede distribuční společnost CinemArt už 22. února.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace