×
14. 7. 2020

Prvním Filmem Naživo bude 18. července KALEIDOSCOPE

Prvním Filmem Naživo bude 18. července KALEIDOSCOPE

Prvním Filmem Naživo bude 18. července KALEIDOSCOPE, zve vás na něj soubor CIRK LA PUTYKA

Živé emoce, živé kreace. Teď a tady. Pouze jednou. Blíží se první a neopakovatelná příležitost zažít Film Naživo. Film Naživo je unikátním divadelně filmovým letním projektem, kdy bude pět představení zasazeno do netradičních exteriérů, natáčeno v jediném živoucím záběru a vysíláno do kin po celé České republice. A právě první z těchto představení proběhne už 18. července a bude jím KALEIDOSCOPE v podání divadelního souboru CIRK LA PUTYKA.

Diváci díky tomu budou mít možnost představení tohoto vynikajícího souboru sledovat v kinech v přímém přenosu, ve stejné chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá. Čekají na ně šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag vystřídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy pak budou kontrastovat s letní party pod širým nebem. Tradiční se potká s moderním, ostřílení putykáři se smísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskne podobně jako barevné střípky v krasohledu.

Co v kině díky živému přenosu bude možné zažít, popisuje režisér představení Cirku La Putyka Maksim Komaro jednoduše: „Jak název KALEIDOSCOPE napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“

Režisér filmu naživo a principál Cirku La Putyka Rostislav Novák tomu dodává: Inscenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, tvůrčí proces jsme proto museli přizpůsobit platným omezením. Na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům.

A jaká výzva v podobě nezvyklého prostředí čeká na herce i tvůrce Cirku La Putyka přibližuje producent a tvůrce konceptu Viktor Tauš: “Pro Film Naživo budeme KALEIDOSCOPE inscenovat za západu sluce v otevřené krajině. Nekonečná pláň ve své čistotě propojí novocirkusové představení s historickým archetypem kočovných kejklířů. Veškerá pozornost zde bude směřovat ke znovu a stále se probouzející radosti z cirkusového řemesla. V případě, že v čase představení přijdou bouřky, vezmeme diváky do zákulisí Cirku La Putyka a film natočíme tam, kde vznikl. V proskleném sále, ve kterém vzdor dešti za prosklenými zdmi, ožije barevný svět cirkusu”

 www.filmnazivo.cz

Průběžně aktualizovaný přehled kin, kde bude možné představení navštívit, najdete na odkazu: https://www.cinemart.cz/filmy/cirk-la-putyka-kaleidoscope-film-nazivo/

Přehled programu všech Filmů Naživo:

  1. 7. 2020 Cirk La Putyka: Kaleidoscope
  2. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem
  3. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka
  4. 8. 2020 Vosto5: Pérák
  5. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent
Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace