×
23. 9. 2020

NEZNÁMÝ bude soutěžit na Varšavském mezinárodním filmovém festivalu

NEZNÁMÝ  bude soutěžit na Varšavském mezinárodním filmovém festivalu

Nový film rumunského režiséra Bogdana George Apetriho Neznámý (Unidentified), který vznikl v rumunsko-česko-litevské koprodukci, byl vybrán do mezinárodní soutěže nadcházejícího 36. ročníku Varšavského mezinárodního filmového festivalu. Prestižní festival kategorie “A” se koná od 9. do 18. 10. 2020 a Neznámý tam bude uveden ve světové premiéře.

Ústřední postavou příběhu, který je zasazen do prostředí současného rumunského maloměsta, je čtyřicetiletý policejní inspektor Florian Ispare (Bogdan Farcas). Vášnivý vztah k mladé atraktivní učitelce Stele ho stáhne do víru dluhů a bezvýchodnosti, vedoucích k jeho neodvratnému pádu na lidské dno.

Stylově snímek osciluje na hranici krimi thrilleru, film noir i akční podívané s antihrdinou, avšak vyhýbá se klišé a konvencím „lehkých“ kinematografických žánrů. Autenticita lidských typů a prostředí rumunského maloměsta uprostřed drsné přírody podtrhují ústřední dějovou linii, kdy se před divákem postupně odhaluje temná metamorfóza hlavní postavy a jejího sestupu do pekla, kde neplatí žádné morální a etické zákony.

Rumunský režisér, scenárista a producent Bogdan George Apetri (nar. 1976) úspěšně debutoval v celovečerním filmu v roce 2010 dramatem Periferic (Outbound). Za českou stranu je koproducentem snímku Neznámý společnost Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze. Premiéru v tuzemských kinech plánuje distributor CinemArt na jaro příštího roku.

Film v České republice podpořil Státní fond kinematografie.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace