×
15. 1. 2020

Nejvíce nominací na České lvy mají Vlastníci

Nejvíce nominací na České lvy mají Vlastníci

Česká filmová a televizní akademie zveřejnila nominace na Českého lva – Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2019. Nejvýrazněji uspěly filmy v distribuci CinemArtu, mají přesnou třetinu ze všech sedmdesáti pěti nominací. Nejvíce, dvanáct, jich získala komedie Vlastníci režiséra Jiřího Havelky, kterou CinemArt i produkoval. Deseti nominacemi se pak můžou pochlubit Staříci režisérů Martina Duška a Ondřeje Provazníka. Nominaci za nejlepší herecký výkon získala Iva Janžurová za svůj výkon v Teroristce (režie Radek Bajgar) a další dvě nominace získaly dokumenty Jiří Suchý – Lehce s životem se prát (režie Olga Sommerová) a Jiří Trnka: Nalezený přítel (režie Joël Farges). Na další dvě nestatutární ceny byly nominovány také dva filmy z naší distribuce – opět Vlastníci za filmový plakát a Cenu filmových fanoušků dokonce již získaly Ženy v běhu Martina Horského
Tvůrcům i hercům blahopřejeme a držíme jim palce. Vyhlášení vítězů Českého lva proběhne již 7. března.

Přehled nominací:

NEJLEPŠÍ FILM
Na střeše – producentka Monika Kristlová
Nabarvené ptáče – producent Václav Marhoul
Staříci – producent Jiří Konečný
Tiché doteky – producenti Petr Oukropec, Pavel Strnad
Vlastníci – producent Marek Jeníček

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Dálava – režie Martin Mareček – producenti Petr Oukropec, Tereza Polachová, Hanka Kastelicová
Forman vs. Forman – režie Helena Třeštíková, Jakub Hejna – producentky Alena Müllerová, Kateřina Černá
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ – režie Roman Vávra – producenti Robert Hanč, Vítězslav Sýkora
Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – režie Olga Sommerová – producent Viktor Schwarcz
Jiří Trnka: Nalezený přítel – režie Joël Farges – producent Vladimír Lhoták

NEJLEPŠÍ REŽIE
Na střeše – Jiří Mádl
Nabarvené ptáče – Václav Marhoul
Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník
Tiché doteky – Michal Hogenauer
Vlastníci – Jiří Havelka

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Karel, já a ty – Jenovéfa Boková
Teroristka – Iva Janžurová
Tiché doteky – Eliška Křenková
Vlastníci – Dagmar Havlová
Vlastníci – Tereza Ramba

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Na střeše – Alois Švehlík
Nabarvené ptáče – Petr Kotlár
Národní třída – Hynek Čermák
Staříci – Jiří Schmitzer
Vlastníci – Jiří Lábus

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Amnestie – Anna Geislerová
Nabarvené ptáče – Jitka Čvančarová
Národní třída – Kateřina Janečková
Vlastníci – Klára Melíšková
Vlastníci – Pavla Tomicová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Na střeše – Duy Anh Tran
Národní třída – Jan Cina
Staříci – Ladislav Mrkvička
Vlastníci – Vojtěch Kotek
Vlastníci – David Novotný

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Karel, já a ty – Bohdan Karásek
Na střeše – Jiří Mádl
Nabarvené ptáče – Václav Marhoul
Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník
Vlastníci – Jiří Havelka

NEJLEPŠÍ KAMERA
Amnestie – Tomáš Juríček
Na střeše – Martin Žiaran
Nabarvené ptáče – Vladimír Smutný
Skleněný pokoj – Martin Štrba
Staříci – Lukáš Milota

NEJLEPŠÍ STŘIH
Amnestie – Matej Beneš
Dálava – Josef Krajbich
Nabarvené ptáče – Luděk Hudec
Staříci – Jana Vlčková
Vlastníci – Otakar Šenovský

NEJLEPŠÍ ZVUK
Amnestie – Viktor Krivosudský
Nabarvené ptáče – Pavel Rejholec
Skleněný pokoj – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt
Staříci – Václav Flegl
Tiché doteky – Richard Müller

NEJLEPŠÍ HUDBA
Amnestie – Matúš Široký, Jozef Lupták
Hodinářův učeň – Ivan Acher, Michal Novinski
Na střeše – René Rypar
Skleněný pokoj – Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann
Staříci – Matouš Hejl, Miroslav Srnka

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Amnestie – Tomáš Berka, Václav Vohlídal, Karol Filo
Hodinářův učeň – Martin Kurel
Nabarvené ptáče – Jan Vlasák
Poslední aristokratka – Martin Kurel
Skleněný pokoj – Milan Býček

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Hodinářův učeň – Marek Cpin
Nabarvené ptáče – Helena Rovná
Poslední aristokratka – Katarína Hollá
Skleněný pokoj – Katarína Štrbová Bieliková
Vlastníci – Andrea Králová

NEJLEPŠÍ MASKY
Amnestie – Andrea Štrbová
Hodinářův učeň – Helena Steidlová
Nabarvené ptáče – Ivo Strangmüller
Skleněný pokoj – Pavla Frýdová, Tereza Prachařová, Leendert van Nimmwegen
Staříci – Eva Schwarzová

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Anežka – Adam Šoltés
Dcera – Daria Kashcheeva
Dezertér – Sasha Stelchenko
Hra – Lun Sevnik
SH_T HAPPENS – Dávid Štumpf, Michaela Mihályi

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Nabarvené ptáče – Roman Mrázek – oceněný plakát
Central Bus Station – Přemysl Zajíček
Punk je hned! – Andrej Kolenčík
Ticé doteky – Lukáš Franz
Vlastníci – David Zezula

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Ženy v běhu – režie Martin Horský

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace