×
3. 5. 2024

Film NOČNÍ KLID se představuje

Film NOČNÍ KLID se představuje

Režisér Michal Hogenauer natočil film Noční klid jako minimalistický thriller s detektivními prvky. Ocitáme se v příběhu člověka, který se v obavách o své majetky a své blízké začne stále více uzavírat do sebe a připravovat se na nejhorší. Jeho kroky tak postupně směřují do temnějších vrstev, ze kterých možná již není návratu. V hlavních rolích se představí Pavel Gajdoš a Judit Pecháčková. V českých kinech bude mít film premiéru 23. května a nyní zveřejňuje svůj trailer a plakát.

Trailer najdete na našem YouTube ZDE

M., dobře situovaný muž středního věku, během zahraniční pracovní cesty náhodou na letišti zpozoruje podezřele vypadajícího mladíka. Zdánlivě bezvýznamná výměna pohledů a několika slov však roztočí spirálu nečekaných událostí. Postupně se začne M. zmocňovat pocit strachu a paranoidních myšlenek. Vylomené domovní dveře jsou však dalším jasným důkazem blížícího se nebezpečí.  M. se snaží ve víru velkoměsta odhalit svého pronásledovatele a zároveň se připravit na možný útok. Jeho plány na obranu ho však zavedou do čím dál temnějších situací, které začnou narušovat jeho vztah s přítelkyní a kolegy. Dokáže M. uniknout z pasti, kterou na něj možná nastražila společnost, nebo dokonce on sám?

Drama Noční klid se snaží zachytit obavy a chorobné strachy z bezejmenného, neznámého či sezoně pojmenovaného, které bublají kdesi pod povrchem naší kultury a společnosti, jenž se bojí ztráty a narušení vlastního luxusního života.

Režisér Michal Hogenauer debutoval oceňovaným filmem Tiché doteky (2019) vyprávějícím o mladé au-pairce manipulované fanatickou komunitou. Pod scénářem je podepsán spisovatel a scénárista Marek Šindelka (Okupace) a rovněž producent filmu a sám filmový režisér Václav Kadrnka (Zpráva o záchraně mrtvého, Křižáček). Ve filmu Noční klid se v hlavní role objevuje charismaticky herec Pavel Gajdoš známý ze snímku Normal (2009).

Film Noční klid vznikl v produkci společnosti Sirius Films. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Helena Uldrichová.

 

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace