×
4. 7. 2022

Film Miry Fornay Žáby bez jazyka oceněn na FilmFest Mnichov

Film Miry Fornay Žáby bez jazyka oceněn na FilmFest Mnichov

Režisérka Mira Fornay si z letošního 39. ročník mezinárodního festivalu FilmFest v Mnichově, který skončil 2. července, odváží cenu CineRebels Award. Získala ji za svůj snímek, česko-slovenské drama Žáby bez jazyka, který vznikl v produkci společnosti Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze v koprodukci s Českou televizí, Mirafox SK a RTVS s podporou Státního fondu kinematografie a slovenského Audiovizuálného fondu.

Cena CineRebels Award byla na prestižním filmovém festivalu v Mnichově letos udělována poprvé a oceňuje, jak uvádějí pořadatelé, obzvláště vzpurnou filmovou tvorbu – tedy díla, která se odvážejí prolomit filmovou formu. Soutěžní sekci CineRebels sponzorovala společnost AUDI částkou 10 000 eur pro vítěze.

K soutěži a vítěznému filmu porota uvedla: „V sekci CineRebels jsou filmy radikální, experimentální, překvapivé a jdou proti proudu. Oceněný film Miry Fornay  Žáby bez jazyka (Cook F**k Kill) se zabývá bolestně současným tématem: domácím násilím. Porota konstatovala, že jde o hluboce autentický popis toxických vztahů. Jedná se o film – rebelii. Přepíná žánry. Porota si je vědoma, že snímek má potenciál diváky rozlobit, protože se na každém kroku vzpírá očekáváním. Nemilosrdně odhaluje složitost mezilidských vztahů. Tento film dosahuje především jedné věci: nutí nás přemýšlet.“

Slovenská režisérka Mira Fornay (nar. 1977) je absolventkou pražské FAMU a mezinárodní pozornost si získala již svými předchozími filmy Lištičky a Můj pes Killer.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace