×
27. 9. 2022

Film Buko vypráví o tom, že život je krásný

Film Buko vypráví o tom, že život je krásný

Nový film Buko režisérky a scenáristky Alice Nellis má tento týden premiéru v kinech. Tato komedie vypráví o tom, že štěstí přeje připraveným a taky těm, kteří se svému strachu dokážou postavit. Podívejte se na video, v němž vás Alice Nellis a herci Anna Cónová, Martha Issová, Petra Špalková, Lenka Termerová, Jan Cina a Martin Kubačák zvou do kina.

Video najdete na našem Youtube kanálu ZDE

Režisérka Alice Nellis diváky zve do kin slovy: „Já myslím, že se můžete přijít podívat na to, že život je krásný, i když třeba někdy na první pohled až tak krásný nevypadá.“ A Petra Špalková ještě dodává: „Film Buko je pro všechny věkové kategorie. Myslím, že sedmileté dítě i sedmdesátiletý člověk ošlehaný životem si v něm najde svoji linii, které bude důvěrně rozumět. Síla toho filmu je v tom, že nabízí hloubku i nadhled a to je pěkná kombinace.“

Hlavní hrdinkou filmu Buko je Jarmila, která se po ztrátě muže ocitá na životní křižovatce, kde se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě “přečká”, nebo se vzepře a vrhne se do dobrodružství s nejistým koncem. Navzdory dobře míněným radám svých dospělých dětí si zvolí druhou možnost. Tou je život na chalupě v romantické divočině uprostřed Máchova kraje, kde to měl rád především její muž. Ten jí navíc v závěti odkázal vysloužilého cirkusového koně Buka, což na první pohled vypadá jako drsný vtip, protože Jarmila se koní bojí. S pomocí sousedů se rozhodne vzniklé situaci postavit čelem a brzy zjišťuje, že i když to tak zpočátku nevypadalo, právě s tímhle koněm by se jí do života mohlo vrátit štěstí.

V hlavní roli Jarmily se představí herečka Anna Cónová a podpoří ji Martha Issová, Petra Špalková, Jan Cina, Martin Kubačák, Lenka Termerová, Marian Roden a Miroslav Krobot.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace