×

O nás

CinemArt a.s.,
Národní 60/28,
111 21 Praha 1

Zobrazit kontakty

Distribuční společnost CinemArt

CinemArt a.s. je největší filmová distribuční společnost v České republice zastupující tři ze šesti nejsilnějších hollywoodských studií: Twentieth Century Fox, Universal a Paramount Pictures.
Každoročně CinemArt uvádí do českých a slovenských kin přes padesát titulů – od filmových blockbusterů jako Já, padouch 3, Válka o planetu opic, Kingsman: Zlatý kruh, Vražda v Orient expresu, 50 odstínů svobody, Pacific Rim: Povstání, Největší showman, Deadpool 2 či Jurský svět: Zánik říše, po diváky a kritikou oceňované filmy, jako například Nejtemnější hodina, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Tvář vody, Lady Bird a Psí ostrov.
Vedle filmů amerických studií přináší CinemArt divákům také filmy evropské produkce, mezi které se řadí například úspěšná filmová komediální trilogie Fakjů pane učiteli 1 až 3 , francouzské komedie Co jsme komu udělali? a Srdečně vás vítáme,  finské pohádkové fantasy Cesta za králem trollů, finské válečné drama Neznámý voják, loutkový film z britského studia Aarman Pračlověk nebo britská filmová satira Ztratili jsme Stalina.
CinemArt je také respektovaným distributorem českých filmů, partnerem uznávaných filmových producentů i začínajících filmařů. Mezi úspěšně uvedené filmy poslední doby patří trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví, vítězný film karlovarského festivalu Křižáček Václava Kadrnky, poslední celovečerní film Jana Švankmajera Hmyz, animovaná komedie Hurvínek a kouzelné muzeum a diváky oblíbená a kritiky oceňovaná komedie Teorie tygra. Dalšími českými tituly, na které se letos diváci mohou těšit, jsou drama z prostředí kopáčů vltavínů Zloději zelených koní a nová komedie tvůrčího tandemu Jiřího Vejdělka Tátova volha.
Kromě filmové distribuce se CinemArt věnuje i koprodukci vybraných českých titulů. Prvním koprodukčním titulem CinemArtu byl oscarový snímek Jana Svěráka Kolja. Dále následoval divácky úspěšný film Davida Ondříčka Samotáři. Od roku 2004 CinemArt dlouhodobě spolupracoval s významným českým producentem Čestmírem Kopeckým a koprodukoval s ním filmy jako například 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna režiséra Martina Šulíka. Nově v roli producenta se CinemArt představil u animovaného rodinného filmu Čtyřlístek ve službách krále režiséra Michala Žabky a v současné době se podílí na vývoji několika nových českých filmových projektů.

Kontakty

Vedení společnosti
  • Aleš Tříska General Manager
  • Marek Jeníček Managing Director
  • Adina Hrušková Office Manager
    224 949 110, 221 105 230
    hruskova@cinemart.cz
Kino distribuce
Marketing
Finance
CinemArt plus
Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace