×

O nás

CinemArt a.s.,
Národní 60/28,
111 21 Praha 1

Zobrazit kontakty

Distribuční společnost CinemArt

CinemArt a.s. je největší filmová distribuční společnost v České republice zastupující tři ze šesti nejsilnějších hollywoodských studií: Twentieth Century Fox, Universal a Paramount Pictures.
Každoročně CinemArt uvádí do českých a slovenských kin přes padesát titulů – od filmových blockbusterů jako Doba ledová: Mamutí drcnutí, Deadpool, Warcraft: První střet, Jurský svět, Mimoni, 50 odstínů šedi či Marťan, po diváky a kritikou oceňované filmy, jako například Dánská dívka, Revenant, Most špionů, Birdman, Anomalisa a Teorie všeho.
Vedle filmů amerických studií přináší CinemArt divákům také filmy evropské produkce, mezi které se řadí například úspěšná německá komedie Fakjů pane učiteli a její pokračování, francouzská komedie Co jsme komu udělali?,  polské válečné drama Město 44 nebo německá filmová satira Už je tady zas.
CinemArt je také respektovaným distributorem českých filmů, partnerem uznávaných filmových producentů i začínajících filmařů, jako například v případě nekonvenčního filmového debutu Hany. Mezi úspěšně uvedené filmy poslední doby patří Lída Baarová, Rodinný film, úsměvná pohádka Řachanda a diváky oblíbená a kritiky oceňovaná komedie Teorie tygra. Dalšími českými tituly, na které se letos diváci mohou těšit, jsou drama z prostředí kopáčů vltavínů Zloději zelených koní a nová komedie tvůrčího tandemu Jiří Vejdělek – Tomáš Hoffman Bezva ženská na krku s Ondřejem Vetchým a Petrou Hřebíčkovou v hlavních rolích.
Kromě filmové distribuce se CinemArt věnuje i koprodukci vybraných českých titulů. Prvním koprodukčním titulem CinemArtu byl oscarový snímek Jana Svěráka Kolja. Dále následoval divácky úspěšný film Davida Ondříčka Samotáři. Od roku 2004 CinemArt dlouhodobě spolupracoval s významným českým producentem Čestmírem Kopeckým a koprodukoval s ním filmy jako například 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna režiséra Martina Šulíka. Nově v roli producenta se CinemArt představil u animovaného rodinného filmu Čtyřlístek ve službách krále režiséra Michala Žabky a v současné době se podílí na vývoji několika nových českých filmových projektů.

Kontakty

Vedení společnosti
  • Aleš Tříska General Manager
  • Marek Jeníček Managing Director
  • Adina Hrušková Office Manager
    224 949 110, 221 105 230
    hruskova@cinemart.cz
Kino distribuce
Marketing
Finance
CinemArt plus
Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace