×
5. 10. 2018

Komedie Po čem muži touží překonala hranici 300 tisíc diváků!

Komedie Po čem muži touží překonala hranici 300 tisíc diváků!

Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, překonala po 14 dnech od premiéry hranici 300 000 diváků v českých kinech a řadí se tak mezi nejúspěšnější domácí snímky letošního roku.
„Žádnou zásadní odpověď na to, po čemu muži nebo i ženy touží, náš film neposkytuje a ani jsme to nechtěli. Naším záměrem bylo natočit lehkou komedii, která se na věčné odlišnosti mezi ženským a mužským vnímáním světa dívá s velkým nadhledem,“ říká s úsměvem režisér Rudolf Havlík.
Komedie Po čem muži touží vznikla díky spolupráci Rudolfa Havlíka a úspěšné spisovatelky Rady Třeštíkové, kteří se podíleli na scénáři.
„Natáčení jakéhokoliv filmu je riziko, ale u komedie to platí dvojnásob. Nikdy se nemůžete být jisti, že diváci příběh přijmou. Scénáři Po čem muži touží jsme však na počátku uvěřily a rozhodly se to riziko – divácké i finanční – podstoupit a jsme rády, že publikum si film našlo a líbí se mu,“ říkají producentky Dana Voláková a Michaela Flenerová ze společnosti Fénix film.
Hrdina příběhu Karel Král je prototypem muže, který ženy vnímá trochu jako spotřební zboží. Když se ale jednoho dne probudí v ženském těle, začne poznávat svět z druhé stránky.
Vedle Jiřího Langmajera a Anny Polívkové v hlavních rolích Karla a Karly se v komedii Po čem muži touží objeví celá řada známých herců a hereček – Táňa Pauhofová, jako ambiciózní šéfredaktorka Playboye Leona, Matěj Hádek jako Karlův kamarád Čestmír, Jiří Havelka v roli spisovatele Roberta, který je přesvědčen, že zná ženský svět mnohem lépe než Karel, Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva, jako Karlova bývalá manželka a dcera, k níž Karel složitě hledá cestu. Filmovou redakci Playboye tvoří Oldřich Navrátil, Lucie Polišenská, Lucie Šteflová, Naďa Konvalinková, Jana Synková, Jakub Volák, Dominika Myslivcová, Richard J. Müller a Jiří Maryško, v dalších rolích uvidíme Lenku Vlasákovou, Pavlu Tomicovou, Ester Kočičkovou, Martina Stránského a další.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace