×
20. 2. 2017

Film PÁTÁ LOĎ vybojoval na Berlinale hlavní cenu v soutěži Generation Kplus

Film PÁTÁ LOĎ vybojoval na Berlinale hlavní cenu v soutěži Generation Kplus

Film PÁTÁ LOĎ získal na BERLINALE Křišťálového medvěda za nejlepší film sekce Generation Kplus, osobně si ji v Berlíně převzala režisérka Iveta Grófová. Film měl na tomto áčkovém festivalu světovou premiéru. V rámci programové sekce Generation Kplus jej prezentovali celkem pětkrát a setkal se s pozitivními reakcemi jak dětských tak i dospělých diváků i filmových kritiků. Rodinné drama PÁTÁ LOĎ vzniklo na motivy úspěšného stejnojmenného románu Moniky Kompaníkové. Česká premiéra tohoto filmu proběhne 4. dubna 2017.

„Je to obrovské, ale opravdu, obrovské překvapení, vůbec jsem takovýto úspěch nečekala. Úžasné je, že jde o cenu, kterou udělují děti, je perfektní dostat cenu od dětské poroty,“ reagovala bezprostředně po ceremoniálu režisérka a scenáristka Iveta Grófová. „Máme z ocenění velkou radost, věříme, že i doma na Slovensku si film najde své diváky,“ doplnila ji producentka Katarína Krnáčová.

Dětská porota, která je složená z dětí stejně starých jako je publikum filmů sekce Generation, se vyjádřila o filmu slovy:  „Zvolili jsme kreativní a autentický film. Je o dvou dětech, která si vytvoří svůj malý svět podle vlastních pravidel. Příběh se nás velmi dotknul a hercům jsme naplno uvěřili“.

Film soutěžil v konkurenci filmů z mnoha zemí, jako je Brazílie, Velká Británie, Austrálie, Kanada, Polsko, USA, Německo, Argentina, Mexiko, Čína a další. Film doprovázela početná delegace včetně dětských herců Vanessy Szamuhelové, Matúše Bačišina, producentky Kataríny Krnáčové, kameramanky Denisy Buranové a spisovatelky Moniky Kompaníkové.

Sledujte nás
Pro novináře a kinaře
Přihlášení | Registrace